پیوند ها

:: راهنمای خرید :: شماره حساب ها :: شرايط و قوانين :: پرسشهای متداول
تماس با ما پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
حمایت می کنیم
:: بازدید امروز : 403 بار
:: بازدید دیروز : 397 بار
:: بازدید کل : 4136 بار
:: مطالب ارسال شده : 130 پست
:: فایل های ارسال شده : 510 پست
:: بروز رسانی : 10 آذر 1395
:: نسخه سایت: Beta 0.10
صفحه اول روزنامه ها
آرشیو

مهندسی دوکاناله حافظه یکی از تکنولوژیهای به کار رفته در مادربوردها است که سرعت تبادل اطلاعات در حافظه های سیستم را دوبرابر میکند. به عنوان مثال دو حافظه ۸۰۰ مگاهرتزی در حالت تک کانال، حداکثر پهنای باند ۶۴۰۰ مگاهرتز در ثانیه را دارند. همین دو ماژول حافظه وقتی در حالت دو کاناله کار میکنند، حداکثر پهنای باند ۱۲۸۰۰ مگاهرتز را فراهم می کنند.
برای استفاده از تکنولوژی حافظه دوکاناله، مادربورد شما باید از آن پشتیبانی کند، بعد از آن به یک جفت ماژول حافظه نیاز دارید که هم حجم باشند، فرکانس یکسانی داشته باشند و تعداد چیپها و طرفهای آنها با هم برابر باشند. (مثلا هر دو، دو طرفه باشند با ۴ چیپ روی هر طرف)
استفاده از جفت حافظه با این مشخصات روی یک مادربورد سازگار، این اطمینان را حاصل می کند که چینش دوکاناله حافظه به درستی عمل خواهد کرد. البته استفاده از این تکنولوژی با حافظه هایی با فرکانس مختلف نیز امکانپذیر است. به عنوان مثال می توانید دو حافظه با فرکانسهای ۶۶۷ و ۸۰۰ مگاهرتز را نیز در این حالت استفاده کنید. در این صورت مادربورد به طور خودکار فرکانس هر دو ماژول را روی ۶۶۷ مگاهرتز قرار خواهد داد (هر دو حافظه با مشخصات حافظه کندتر کار خواهند کرد) اما به دلیل مشکلات ناسازگاری برخی مادربوردها، توصیه میشود هر دو حافظه به کار رفته در حالت دوکاناله یکسان باشند.
با مراجعه به مشخصات مادربورد خود میتوانید متوجه شوید که آیا مادربورد شما از تکنولوژی حافظه دوکاناله پشتیبانی می کند یا خیر. اکثر مادربوردهای امروزی دارای چنین قابلیتی هستند. برای آگاهی از نحوه قرار دادن ماژول حافظه روی اینگونه مادربوردها به راهنمای مادربورد مربوطه مراجعه کنید.

یکی از سوالاتی که برای اکثر کاربران هنگام خرید حافظه پیش می آید، زمان تاخیر حافظه است. زمان تاخیر کمتر برای یک ماژول حافظه به معنای کوتاهتر بودن زمان اتلاف شده بین درخواست و دریافت اطلاعات از حافظه است. میان دو حافظه ۸۰۰ مگاهرتزی یکی با زمان تاخیر CL4 و دیگری CL5 قطعا حافظه با زمان تاخیر کوتاهتر، سریعتر است ولی این اختلاف کارآیی تنها برای کاربرانی که حداکثر کارآیی ممکن را میخواهند، قابل توجه است. برای اکثر کاربران عادی این اختلاف قابل چشم پوشی است.

ادامه مطالب را بعد از دانلود در فایل مطالعه نمایید...

می توانید برای دریافت بروز مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کد مطلب:114

:: Information 783
این فایل از نظر فونت ، اندازه و ساختار کاملا استاندارد است و آماده چاپ می باشد.
نوع فایل: ورد | doc
حجم: 205 کیلوبایت
تعداد صفحه: 7
تاریخ بروزرسانی: 10 آذر 1395
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: Comments


نظرات بسته شده.