حمایت می کنیم

دانش آموزان 35

دوره آموزش ابتدایی

:: پایه اول :: پایه دوم :: پایه سوم :: پایه چهارم :: پایه پنجم :: پایه ششم

دوره اول آموزش متوسطه

:: پایه هفتم :: پایه هشتم :: پایه نهم

دوره دوم آموزش متوسطه

:: پایه دهم :: سال سوم :: پیش دانشگاهی :: قنی حرفه ای :: کاردانش

علوم پایه 33

:: ریاضی :: فیزیک :: شیمی :: زیست شناسی

فنی مهندسی 35

:: مهندسی الکترونیک :: مهندسی عمران :: مهندسی برق :: مهندسی کامپیوتر :: مهندسی شیمی :: مهندسی صنایع :: مهندسی معدن :: مهندسی مکانیک :: مهندسی دریا :: مهندسی تاسیسات :: مهندسی کشاورزی :: مهندسی نفت :: مهندسی معماری :: مهندسی طبیعی و محیط زیست :: مهندسی صنایع غذایی

علوم انسانی 35

:: مدیریت :: ادبیات :: حسابداری :: حقوق :: فلسفه :: دسته بندی نشده

پزشکی

:: بیماری‌ها و اختلالات و درمان :: رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی :: تجهیزات پزشکی :: تجهیزات پزشکی :: کمک‌های اولیه :: کالبدشناسی انسان

پیوند ها

:: راهنمای خرید :: شماره حساب ها :: شرايط و قوانين :: پرسشهای متداول
تماس با ما
:: بازدید امروز : 168 بار
:: بازدید دیروز : 458 بار
:: بازدید کل : 145554 بار
:: مطالب ارسال شده : 36 پست
:: فایل های ارسال شده : 277 پست
:: بروز رسانی : ۶ خرداد ۱۳۹۶
:: نسخه سایت: Beta 0.10
تبلیغات
تعرفه ها

عکس العمل حاصلخیزی خاک .  اینکه بعضی گونه های ذرت در خاک حاصلخیز پر محصول ترند و بعضی دیگر در خاک فقیر، مدتها یک باور عمومی بوده است . پیش از این انتخاب یک واریانه با هیبرید باز گرده افشان ، اغلب بر پایه سازگاری به حاصلخیزی خاک بوده است. در اکثر حالات یک هیبرید یا واریاته زودرس برای خاکهایی با حاصلخیزی کم پیشنهاد شده است. خاکهای غیر حاصلخیز معمولا دارای ظرفیت نگهداری آب پایینی هستند که بدلیل کم بودن مواد آلی در آنهاست. در این خاکها هیبریهای کوچک زودرس شانس بهتر برای دانه دهی قبل از تخلیه رطوبت و مواد غذایی در دسترس از هیبریدهای بزرگ و تمام فصلی دارند. افزایش در دانش عملیات حاصلخیزسازی و افزایش توان حاصلخیزی خاک حاصلخیز کننده در تعدیل هزینه ها در  ایالات متحده به منظور تصحیح کمبودهای خاک برای پیدا کردن ژنوتیپهایی که بطور دلخواهتری به کمبودهای مواد غذایی عکس العمل نشان دهند صورت گرفت . به منظور کاهش هزینه کود، تحقیق مجد برای ژنوتیپهایی که کودهای غذاییی در دستدس را سومند تر مورد استفاده قرار خواهند داد با احتیاط انجام گرفت. واضح است که برداشت مواد معدنی و اشتفاده از ان متفاوت با برخی ژنوتیپهای ذرت منفاوت است.  تفاوت ژنوتیپهای غلات در راندمان استفاده برای فسفر ، آلومینیوم ، آهن ، روی ، منگنز،کلسیم و مواد بدون نشان داده شده است اما اطلاعات انئک هستند همچنین اطلاعاتی درباره عکس العمل  ژنوتیپهای مختلف ذرت نسبت به نیتروژن مورد احتیاج است. احتیاج ره این اطلاعات در کشورهای توسعه یافته جایی که استفاده از کود سفرم به پرداخت هزینه زیاد یا عدم دسترسی به ان است شدیدا مورد نیاز می باشد. در جاهایی که کوددهی کامل عملی عادی است. واضح است که تست واریاته ها یا هیبریدها باید بوسیله کشاورز اداره شود. بهمین دلیل عکس العمل هیبرید قبل از کود پاشی و رها کردن زمین معلوم خواهد شد.
تلاش برای افزایش عملکرد ذرت در خاکهایی که کود تغذیه ای سنگینی دریافت کده اند از نیازهای هیبریدهایی با ساقه کوتاهتد و اندامهای گیاهی کوچکتد ایجاد شده است هیبریدهای پا کوتاه معمولا خوشه های کوچکتر دارند که ممکن است بوسیله تراکم گیاهی بیشتر جبران شوند. توسعه هیبریدهای با عملکرد بالا ( چند خوشه ای) از عهده تقلیل اندازه خوشه هی در طرف مقابل بر می اید. بیشترین سود از تراکم گیاهی بالا و کاربرد کود سنگین در جایی که رطوبت خاک کافی است بدست می اید. این کار عملکرد آبیاری تکمیلی را برای ذرت در خیلی از مناطق تولید در معرض خشکی فصلی افزایش داده است. تحقیقات برای پیدا کردن گونه ای از ذرت که بیشترین محصول را در اثر ادغام با کود موثر فراوان ، تراکم کشت بالا و آبیاری تکمیلی بدهد مور نیاز است.

مقاومت به گرما و خشکی:
اسیب ذرت در اثر گرما و خشکی عملکرد را کاهش می دهد. میزان کاهش عملکرد ممکن است بصورتی تغییر کند که هیچ اثر آشکاری روی خود گیاه قابل مشاهده نباشد یا ممکن است بصورتی شدید باشد که هیچ دانه ای تولید تشود یا حتی ممکن استگیاه از بین برود ممکن استتوزیع هر کدام از عوامل محیطی به تنهاتیی با هم اثراتشان ادغام شود. کمیت و کیفیت ذرت ممکن است در دوره های طولانی گرما یا خشکی بوسیلا عتصال یافتن ان با عوامل دیگری نظیر بزرگی خوشه  زنگ ذرت و خسارتهای فراوان حشرات کاهش یابد. ایبردها و هیبریدها در مقاومت و تحملشان نسبت به آسیب گرما یا خشکی متفاوتند درست به همان نسبت به بیماریها و خسارت حشرات با هم متفاوتند.
اصلاح ذرت برای مقاومت به خشکی و گر ما  شامل توسعه هیبریدهایی است که:
•     از آسیب دور باشند.
•     شرایط نا مساعد گرما و خشکی را تا حد بیشتری تحمل کنند.
بعضی اوقات هیبریدهای زودرس در یک زمان زودتر برای بدست آوردن حد اکثر توسعه دگیاه قبل از گرم شدن هوا یا حاکم شده خشکسالی کشت می شوند. اغلب هیبریدهای زودرس در خاکی با حاصلخیزی کم به منظور دوری جستناز اثرات نا مطلوب خشکی کشت مو شوند ، چون خاک به حاصلخیری کم بیشتر اوقات از احاظ مواد آلی ضعیف است و منجر به افزایش ظرفیت نگهداری رطوبت نسبت به خاکهای حاصلخیز می شود. توسعه هیبریدهایی با تحمل فشارهای گرما و خشکی پیچیده است. چون یک طیف وسیعی از شرایط نا مساعد محیطی وجود دارد که ممکن است موجب ایجاد خسارت گردد. همچنین ترکیب خصوصیات شرایط خشکی و گرما که ممکن است باعث خسارت شود با مکان و فصل تغییر می کند. تلاشهای فراوانی به منظور ارزیابی اشکال خسارت توسط خشکی و گرما انجام شده استکه برای اینمنظور می بایست در برنامه اصلاح بطور جداگانه مورد بررسی قرار داده شوند. چند شکل عمومی از خسارت و مسائل اصلاحی مشتمل بر موادد زیر است:
سوختگی اندامهای هوایی و پژمردگی گل ماه ذرت .   برخی گونه های ذرت…

۵۰۰ تومان – خرید و دانلود
ادامه مطالب را بعد از دانلود در فایل مطالعه نمایید...
:: Information 84
این فایل از نظر فونت ، اندازه و ساختار کاملا استاندارد است و آماده چاپ می باشد.
نوع فایل: ورد | doc
حجم: 39 کیلوبایت
تعداد صفحه: 6
تاریخ بروزرسانی: ۶ خرداد ۱۳۹۶
راهنما : برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک نمایید
:: Related Posts
:: Comments


نظرات بسته شده.